Error while rendering plugin : Discount_CategoryFlatViewer

پرداخت اینترنتی چیست؟

زمانی که کالا و یا خدماتی را از طریق اینترنت و بدون نیاز فیزیکی دریافت می کنید طبیعتاً بایستی پرداخت آن نیز به صورت غیر حضوری و اینترنتی صورت پذیرد. در واقع خریدار تنها با داشتن یک کارت بانکی عضو شتاب می تواند از اینترنت خرید، و وجه کالا/خدمات را پرداخت و از کالا/خدمات بهره ببرد.

پرداخت چگونه صورت می گیرد؟

تمامی بانک ها این امکان را برای صاحبان مشاغل اینترنتی فراهم کرده اند تا خریداران بتوانند با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، از طریق درگاه پرداخت اینترنتی و یا در اصطلاح Gateway پرداخت های اینترنتی خود را انجام دهند. بدین ترتیب پول با همکاری بانک تحت قرارداری مابین بانک و مدیر سایت بین حساب فروشنده و خریدار جابجا خواهد شد.

بنابراین پس از کسب اطمینان خاطر از کالا و یا خدمات ارائه دهنده توسط سایت ها می توانید وجه آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

*داشتن کارت بانکی دارای رمز دوم برای این امر الزامی است.

چه پارامترهایی برای خرید اینترنتی الزامی است؟

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت (برای هر شخص منحصر به فرد می باشد)

2- رمز خرید اینترنتی (این رمز متفاوت از رمز 4 رقمی کارت و هم چنین متفاوت از رمز اینترنت بانک کارت شما می باشد)

نکته: در اکثر بانک ها زمانی که کارت را تحویل می گیرید دارای رمز دوم نمی باشد؛ برای دریافت رمز دوم به یکی از دو صورت زیر عمل کنید:

با مراجعه به یکی از دستگاه های ATM یا خودپرداز بانک صادر کننده کارت؛ این مشخصات را دریافت کنید (کارت خود را وارد کنید، رمز کارت را وارد کنید؛ در بخش عملیات رمز، رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید).

به یکی از شعبات بانک خود مراجعه کنید و از کارمندان بانک بخواهید برایتان رمز خرید اینترنتی تعریف کنند.

3-  کد CVV2، کد 3 و یا 4 رقمی درج شده بر روی کارت

4- تاریخ انقضاء حک شده روی کارت

نکته: اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

*اگر در هنگام عملیات پرداخت اینترنتی دچار مشکل شدید؛ به این صورت که قبل از ورود به صفحه تایید پرداخت دچار مشکل شدید و یا خرید به سایت ارجاع نشود و مبلغ از حساب شما کسر شود؛ نگران نباشید این پول نزد بانک امانت و تا حداکثر 72 ساعت به حساب شما برگشت زده می شود.*