بُن چه، بهترین راه برای معرفی کسب و کارتان

Error while rendering plugin : Discount_CategoryFlatViewer
راهنمای خرید کولر گازی؛ کولر گازی چند هزار بخریم؟
پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398 مدیر بُن چه 8624 0

راهنمای خرید کولر گازی؛ کولر گازی چند هزار بخریم؟

مهم تریم مولفه ای که می بایست در خرید کولر گازی درنظر داشته باشید ظرفیت خنک کنندگی دستگاه است.در صورتی که ظرفیت خنک کنندگی از سطح نیاز شما بیشتر باشد، علاوه بر این که هزینه اضافی برای خرید آن پرداخت کرده اید، مجبور هستید که زود به زود دستگاه را خاموش کنید تا از سرما یخ نزنید.

مهم تریم مولفه ای که می بایست در خرید کولر گازی درنظر داشته باشید ظرفیت خنک کنندگی دستگاه است؛ در صورتی که ظرفیت خنک کنندگی از سطح نیاز شما بیشتر باشد، علاوه بر این که هزینه اضافی برای خرید آن پرداخت کرده اید، مجبور هستید که زود به زود دستگاه را خاموش کنید تا از سرما یخ نزنید و همچنین مبالغ بالای فیش برق دور از انتظار نخواهد بود از سویی اگر ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی از سطح نیازتان کمتر باشد، فضای موردنظر آنچنان که انتظار دارید خنک نمی شود. بنابراین دستگاه کارایی لازم را نخواهد داشت. بنابراین انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ادامه متن همه آنچه که لازم است در انتخاب ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی بدانید را فهرست کرده و نقش هر کدام را توضیح داده ایم.

انواع کولر گازی و معیار انتخاب آنها

 • پنجره ای
 • کولرهای گازی پنجره ای  مناسب فضای کوچک با صرف هزینه کم می باشد.
 • پرتابل
 • کولرهای گازی پرتابل مناسب فضای کوچک با صرف هزینه کم می باشد.
 • اسپلیت
 • کولر گازی اسپلیت مناسب خنک کردن فضای بزرگ تری در منزل می باشد. البته این نوع کولرهای گازی در مقایسه با نوع پرتابل یا پنجره ای گران تر می باشند.
 • ایستاده
 • کولرهای گازی ایستاده مناسب خنک کردن فضاهای بزرگ تری (همچون رستوران یا فروشگاهی بزرگ یا مسجد و یا مشابه این ها) می باشد که قدرت بالاتری در مقایسه با سه نوع دیگر معرفی شده دارند.

واحد اندازه گیری ظرفیت کولر گازی

ظرفیت کولر گازی بر حسب BTU/h بیان می شود که (British Therminal Unit) واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تأسیسات برودتی و حرارتی است. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر به میزان یک درجه از 60 درجه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند. این واحد که به صورت مضربی از 1000 نشان داده می شود، در زمان خرید کولر گازی بیشترین چیزی است که باید روی آن دقت کنید و نشان دهنده میزان سرمایش دستگاه در واحد زمان است. برخی به اشتباه فکر می کنند که هرچه این واحد بیشتر باشد، دمای باد کولر نیز خنک تر است درحالی که دستگاهی که ظرفیت بیشتری داشته باشد، میزان سرمایی که وارد محیط می کند بیشتر است. برای محاسبه صحیح ظرفیت کولر گازی می بایست مساحت فضا را درنظر بگیرید. یک قاعده کلی آن است که اندازه اتاق تان را به فوت مربع محاسبه کنید. سپس آن را در عدد 30 ضرب کرده و سپس با عدد 2000 جمع کنید. به عنوان مثال فرض کنیم شما یک اتاق 20 متری دارید، اگر آن را به فوت مربع تبدیل کنید به عدد 215 می رسید. حال اگر این عدد را در 30 ضرب کنیم به عدد 6450 می رسیم که اگر به عدد 2000 اضافه کنید، 8450 بدست خواهد آمد. این بدین معنی است که یک کولر گازی با ظرفیت 9000  بی تی یو برای اتاق شما کافی خواهد بود. البته عدد بدست آمده تقریبی است که در ادامه می توانید ظرفیت مناسب برای متراژهای مختلف را در جدول زیر مشاهده کنید.

واحد اندازه گیری ظرفیت کولر گازی

در تعیین ظرفیت کولر گازی چه عواملی را درنظر بگیریم؟

 • آفتاب گیر بودن فضا
 • درصورتی که فضای در نظر گرفته در اکثر موارد سایه است، بر اساس جدول ارائه شده، ظرفیت کولر گازی را انتخاب کنید. ولی چنانچه فضای شما به شدت آفتاب گیر است، باید میزان 1000 بی تی یو به ظرفیت فعلی انتخاب شده کولر گازی اضافه کنید.
 • فضاهای گرمازا
 • درصورتی که قصد دارید کولر گازی را در فضایی گرمازا مانند آشپزخانه یا مجاور آن نصب کنید باید در نظر داشته باشید که این فضاها به دلیل پخت و پز و وجود اجاق گاز بسیار گرمازا هستند و بایستی کولری با ظرفیت بالاتری از اندازه محاسبتی انتخاب کنید.
 • ارتفاع سقف
 • ارتفاع سقف در انتخاب ظرفیت مناسب بسیار تأثیرگذار است. اگر دقت کرده باشید ارتفاع بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های امروزی بیشتر از حد معمول (3 متر) می باشد. پس اگر صاحب چنین فروشگاهی هستید، حتماً ظرفیت کولر گازی را اندکی بیشتر درنظر بگیرید.
 • میزان رفت و آمد
 • در صورتی که میزان رفت و آمد در فضایی که در آن قرار دارید زیاد باشد، می بایست کولر گازی با ظرفیت بالاتری خریداری کنید.

همواره یکی از مهمترین خواسته های خریداران کولر گازی، تامین آن محصول با حداقل بودجه مدنظر می باشد، که بُن چه به احترام این خواسته مشتریان، برترین برندهای موجود در بازار را با تخفیفات ویژه از سوی فروشندگان محصولات ارائه کرده است.

بنابراین با تهیه بُنِ خرید محصول از سایت "بُن چه"، کولر گازی مدنظر خود را با بالاترین درصد تخفیف با صرف کمترین هزینه خریداری نمایید.

Error while rendering plugin : Discount_TopCategoriesViewer

دسته بندی پست ها